Filtry

Kolor
więcej >
Dla kogo
więcej >
Kategoria
więcej >
Kamień
więcej >
Powłoka
więcej >

Kolczyki z medalionami

Kolczyki z medalionami to biżuteria, której nie sposób przeoczyć. Tego typu kolczyki nadadzą charakteru każdej naszej stylizacji. Umiejętnie dobrane będą pasowały zarówno do pracy, jak i casualowego outfitu. Mogą nosić je kobiety w dowolnym wieku. Warto zwrócić szczególną uwagę na kolczyki z medalionami, które są wykonane z wysokogatunkowej stali szlachetnej (zwłaszcza w kolorze srebra i złota, o rozmaitych wykończeniach). Taka biżuteria jest nie tylko bardzo trwała i solidna, ale też bezpieczna dla alergików.
Kolczyki z medalionami to biżuteria, która zawsze wygląda dobrze. Cieszy się ona powodzeniem wśród kobiet w każdym wieku, dlatego producenci przygotowali szeroką jej ofertę. Czym powinnyśmy się kierować kupując kolczyki z medalionami? Jak nosić tego typu biżuterię?

Stylowe kolczyki z medalionami – co mamy do wyboru?

Wybór kolczyków z medalionami jest w tym sezonie bardzo duży. Modne są zarówno kolczyki z pojedynczymi medalionami, jak i biżuteria składająca się z dwóch, a nawet trzech medalionów. Ozdoby najczęściej wykonane są ze stali szlachetnej w kolorze złota lub srebra. Mogą różnić się wykończeniem. Spotkamy kolczyki z medalionami o powierzchni błyszczącej, matowej, drapanej, a nawet młotkowanej. Medaliony mogą być różnej wielkości, dzięki czemu łatwo dopasujemy je do swojego typu urody, a także do sytuacji. Biżuteria tego typu może mieć różne zapięcia. Modne są kolczyki-medaliony z zapięciem kajdankowym, z tradycyjnymi biglami, a także sztyftami.

Kolczyki z medalionami pod grawer

Niewątpliwą zaletą kolczyków z medalionami jest duża powierzchnia, którą można wykorzystać do wykonania graweru (może się on znajdować po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie medalionu). Dzięki możliwości personalizacji kolczyki z medalionami stają się ozdobami unikalnymi, jedynymi w swoim rodzaju. Jeżeli chodzi o treść graweru, nikt nam niczego nie narzuca. Jesteśmy ograniczone jedynie własną wyobraźnią i powierzchnią biżuterii. Część kobiet decyduje się na wygrawerowanie własnych inicjałów, imion swoich najbliższych, haseł motywacyjnych, cytatów.

Jak wybrać odpowiednie kolczyki z medalionami?

Oferta kolczyków z medalionami jest w tej chwili tak bogata, że bez problemu znajdziemy pasującą do nas biżuterię. Wielkość medalionów musi być dopasowana do typu naszej urody. Kobiety szczupłe, o bardzo drobnych twarzach powinny wybierać kolczyki o medalionach mniejszych (największe dostępne na rynku modele mogą być dla nich przytłaczające). Kolczyki z medalionami powinny pasować co najmniej do części naszych stylizacji, dlatego przed ich zakupem warto jest zrobić przegląd swojej garderoby. Zastanówmy się także na jakie okazje chcemy nosić tego typu kolczyki. W przypadku biżuterii do pracy lepiej jest stawiać na medaliony mniejsze i bardziej subtelne. Jeżeli szukamy dodatków na imprezę, możemy postawić na dekoracje błyszczące, duże i przyciągające spojrzenia. Ciekawą propozycją dla miłośniczek pereł są kolczyki z medalionami i pojedynczymi perłami hodowlanymi. Dodatki tego typu sprawią, że nasze stylizacje staną się bardziej kobiece.