Filtry

Naszyjniki damskie z Muszelkami

Naszyjniki z muszelkami wydają się idealną biżuterią na lato. Modele z białymi lub kremowymi muszelkami znakomicie podkreślą naszą opaleniznę i będą znakomitym uzupełnieniem wszystkich wakacyjnych stylizacji. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, żeby nosić je na co dzień. Noszenie takich naszyjników wiosną będzie przypominało nam o nadchodzących wakacjach, z kolei jesienią pozwoli przywołać przyjemne wspomnienia. Naszyjniki z muszelkami często wykonane są z wysokogatunkowej stali szlachetnej.
Stylowe naszyjniki z muszelkami są wybierane przez panie w różnych przedziałach wiekowych. Biżuteria tego typu może zawierać jedną lub większą ilość muszelek. Naszyjnik może być ozdobiony muszelkami prawdziwymi lub takimi, które są wykonane z wysokogatunkowej stali szlachetnej. Co warto wiedzieć przed zakupem naszyjnika z muszelkami?

Do czego pasują naszyjniki z muszelkami?

Muszelki związane są z morzem, dlatego naszyjniki z muszelkami nierozłącznie kojarzą się z wakacjami. Będą one znakomitymi dodatkami do letnich sukienek, a także t-shirtów i szortów. Możemy również nosić tego typu biżuterię na co dzień. Nie jest ona jednak najlepszym wyborem do pracy, gdyż nie wygląda profesjonalnie (muszelki kojarzą się przede wszystkim z wypoczynkiem). Kobiety o ciepłym typie kolorystycznym chętnie wybierają naszyjniki z muszelkami i elementami wykonanymi z żółtego złota. W przypadku urody chłodnej zalecana jest inwestycja w naszyjnik z dodatkami ze srebrnej lub czarnej stali szlachetnej.

Jak nosić naszyjniki z muszelkami?

Naszyjniki z muszelkami mogą być noszone samodzielnie lub w towarzystwie innej biżuterii. Krótsze naszyjniki warto jest łączyć z dłuższymi łańcuszkami wykonanymi ze stali szlachetnej. Muszelki dobrze komponują się z biżuterią z kamieni naturalnych. Naszyjniki z muszelkami są ozdobą nieformalnych stylizacji, dlatego warto jest je dobrze wyeksponować.

Jak kupić idealny naszyjnik z muszelkami?

Zanim kupimy naszyjnik z muszelkami zastanówmy się czy będziemy go nosić (nie jest to biżuteria, która sprawdzi się na co dzień, zwłaszcza, gdy w naszej pracy obowiązuje ścisły dress code. Jeżeli kupujemy naszyjnik zdobiony większą ilością muszelek, przed zakupem warto jest go przymierzyć, żeby mieć pewność, że nie jest dla nas zbyt ciężki, a jego noszenie jest komfortowe. Zastanówmy się jaka długość naszyjnika jest dla nas odpowiednia. Jeżeli mamy smukłą szyję, którą chcemy podkreślić – wybierajmy naszyjniki krótsze. Do wygodnych, luźniejszych kreacji będą pasowały naszyjniki na dłuższym łańcuszku, sznurku lub rzemieniu. W przypadku alergii na metal nie musimy rezygnować z naszyjników z muszelkami. Ważne jest jednak, żeby zwrócić uwagę czy wszystkie elementy takiej biżuterii wykonane są z wysokogatunkowej, hipoalergicznej stali szlachetnej.

Naszyjnik z muszelkami a prezent

Efektowny naszyjnik z muszelkami może okazać się trafionym pomysłem dla bliskiej nam kobiety. Kupując biżuterię na prezent musimy mieć pewność, że jest ona dobrze dopasowana pod kątem rozmiaru. Jeśli mamy wątpliwości – wybierajmy naszyjniki z muszelkami, które posiadają łańcuszek umożliwiający regulację ich długości.