Filtry

Różowe Naszyjniki Damskie

Różowe naszyjniki to bardzo kobieca biżuteria, po którą wbrew pozorom sięgają nie tylko nastolatki i młode kobiety, ale także panie dojrzałe. Różowy to kolor, który symbolizuje szczęście, ciepło, przyjaźń, życzliwość, przywiązanie i miłość. Psychologowie są zdania, że kolor tej sprzyja relaksowi i zmniejsza poziom stresu. Kobiety zainteresowane różowymi naszyjnikami znajdą biżuterię wykonaną z różnych materiałów – kamieni naturalnych, stali szlachetnej, skóry naturalnej, bawełnianego sznurka, plastiku czy żywicy.
Różowe naszyjniki należą do dodatków przyciągających spojrzenia i napawających optymizmem. Umiejętnie dobrane będą pasowały do stylizacji casualowych, imprezowych, a nawet biznesowych (są chętnie zakładane przez panie pragnące podkreślić swoją kobiecość). Co należy wiedzieć przed zakupem naszyjnika w kolorze różowym?

Różowe naszyjniki z kamieniami naturalnymi

Naszyjniki z kamieniami naturalnymi, a przede wszystkim z różowym kwarcem są obecnie bardzo modne. W sprzedaży dostępne są korale, a także pojedyncze szlifowane kamienie na cienkim łańcuszku ze stali szlachetnej. Osoby wierzące w leczniczą moc kamieni przekonują, że różowy kwarc przywraca równowagę układu nerwowego, mobilizuje pracę wątroby, nerek i układu sercowo naczyniowego. Kwarc różowy jest również symbolem nieprzemijającej miłości. Różowe naszyjniki z kwarcem pasują do stylizacji minimalistycznych i nie tylko.

Różowy akcent ze skóry naturalnej

Choć nieśmiertelniki kojarzą się nam z typowo męską biżuterię, współcześnie coraz częściej sięgają po nie kobiety. Panie nie noszą tego typu biżuterii w taki sam sposób jak panowie. Często starają się ją „ocieplić” za pomocą różnych dodatków. Jednym z nich są różowe serduszka wycinane ze skóry naturalnej. Prezentują się one wyjątkowo efektownie, a dodatkowo są odporne na upływ czasu.

Plastik i różowe szkło

Na rynku nie brakuje różowych naszyjników wykonanych z plastiku i różowego szkła. Warto zwrócić uwagę między innymi na stalowe naszyjniki z zawieszką w postaci kociego oka lub kryształu wykonanego z różowego szkła. Różowe ozdoby doskonale komponują się z elementami wykonanymi ze złotej lub srebrnej stali szlachetnej. Różowe naszyjniki z plastiku czy szkła pasują przede wszystkim do stylizacji casualowych i imprezowych. Są często wybierane przez nastolatki i młode kobiety.

Naszyjniki z różowej żywicy

Naszyjniki z różowej żywicy zawieszone na rzemieniu lub bawełnianym sznurku można nosić na wiele sposobów. Będą one znakomitym dodatkiem do letniej sukienki, t-shirtu, a także jesiennego swetra z golfem. Dodatki tego typu są chętnie wybierane przez kobiety, które lubią gdy ich biżuteria przyciąga spojrzenia.

Jak wybrać różowy naszyjnik damski?

Zanim kupimy naszyjnik damski zastanówmy się nad przeznaczeniem tego typu biżuterii. Ważne jest nie tylko to, żeby różowa biżuteria pięknie się prezentowała, ale też – żeby pasowała do przynajmniej części naszych stylizacji. Do kreacji minimalistycznych i biznesowych pasują naszyjniki z kamieniami na cienkich stalowych łańcuszkach. Panie preferujące casualowy styl mogą pozwolić sobie na dowolny różowy naszyjnik.