Biżuteria dla deskorolkowców

Biżuteria dla deskorolkowców

 

Skateboardowy styl jest obecny w naszej kulturze, bez względu na to, czy na co dzień towarzyszy nam deska. Klasyczne Vansy, koszula w kratę i przynajmniej jeden produkt marki Dickies znajduje się w niejednej szafie zwykłego śmiertelnika. Skierujmy jednak ten artykuł, w stronę tych, w których szufladach można znaleźć portrety Tonego Hawka, czy Bama Margera.
 

zdjęcie we współpracy z ins. @tomasznrzoza

 

Styl skate kojarzy się przede wszystkim z charakterystycznym nakryciem głowy, które zazwyczaj jest przekręcone o 90 stopni w stosunku do wyjściowej pozycji czapki, pod którą często kryje się lekko wystająca chusta. Kolejnym nieodzownym elementem jest przedłużana, luźna bluza. Spodnie również nie mogą krępować ruchów, posiadają luźne kieszenie i tak zwany niski krok. I ostatnia kwestia dodatki, które nas interesują najbardziej. W tym przypadku nie przebieramy w środkach. Im więcej, tym lepiej. Niegdyś podstawę stanowiły łańcuchy oraz naszyjniki ze wzorkami. Dziś królują bransoletki ze skóry oraz rzemyków lub biżuteria wykonana ze sznurka bawełnianego.
 
 

                                                                                                                                                                           zdjęcie we współpracy z in. @tomaszbrzoza

                                                                                 

Jaka biżuteria jest szczególnione lubiana przez deskorolkowców?

-skórzane, pojedyncze bransoletki z naturalnych koralików

-bransoletki z rzemykami najlepiej w kilku kolorach

-bransoletki oraz naszyjniki ze sznurka bawełnianego pasujące do sportowych stylizacji

 

 

 zdjęcie pochodzi ze strony: in. @arborskateboards

 

Płeć piękna nie gardzi deskorolką. Już w latach 50 w Kalifornii duża część surferek znalazła alternatywę dla braku fal i zaprzyjaźniła sie z nową aktywnością. Inspiracją dla młodych kobiet są m.in. Ellisie Steamer czy Patti MCgee. Dziewczyny jeżdzące na desce podobnie jak mężczyźni charakteryzują się swoim niepowtarzalnym stylem. Skejterki uwielbiają krótie, jeansowe spodenki, długie naszyjniki, drobne bransoletki z naturalnych surowców, trampki i długie, grube skarpety.