Nowy adres korespondencyjny:

ul.Kozienicka 70PF/2 

30-397 Kraków

Biżuteria ze skóry. Jak ją pielęgnować?

Biżuteria ze skóry. Jak ją pielęgnować?

 

Biżuteria ze skóry naturalnej cieszy się dużą popularnością. Kojarzona jest z wysoką jakością, niepowtarzalnym designem, produktem premium. Czy skórzane bransoletki oraz naszyjniki z rzemienia wymagają specjalnej pielęgnacji? Przede wszystkim chcąc cieszyć się doskonałym wyglądem produktów wykonanych ze skóry, musimy uświadomić sobie, że jest to materiał wymagający, dla którego warto zapoznać się z krótkim poradnikiem. 

 

 zdjęcie wykonał Adam Koziński fb: @KozinskiFotografiaKreatywna

 


Skóra naturalna w odróżnieniu od tańszych zamienników, takich jak: ekoskóra lub skóra syntetyczna charakteryzuje się wysoką jakością i odpornością na zarysowania. Z biegiem lat zyskuje rownież na szlachetności i nawet wysoce wyeksplatowana, potrafi doskonale prezentować się, pod warunkiem, iż byla odpowiednio pielęgnowana. 


Przechowywanie biżuterii skórzanej 

 

Odpowiednie przechowywanie biżuterii uchroni nas przed pojawienie się nieporządanych odkształceń, zarysowań wywołanych przechowywaniem skórzanej biżuterii z ostrymi elementami, zakurzeniem. Jeżeli planujesz pozostawić swą bransoletkę skórzaną lub naszyjnik w szafce, pomyśl o specjalnych workach ochronnych, przegródkach, pojemnikach tekturowych, materiałowych, lub tych wykonanych z plastiku. 

 

Najważniejsza zasada posiadacza skórzanej biżuterii  


Pamiętaj, pod żadnym pozorem nie mocz skórzanej biżuterii oraz nie używaj środków chemicznych w celu usunięcia zabrudzeń. Skóra jest naturalnym materiałem, który nie lubi wody. Co jeżeli mleko zostało rozlane i Twoja bransoletka zamokła? Pozwól jej spokojnie wyschnąć w temperaturze pokojowej. Wystawienie skórzanej biżuterii na źródło ciepła, może skończyć się przesuszeniem, a w konsekwencji pękaniem powierzchni skóry. Musisz jednak pamiętać, że po zamoczeniu bransoletki lub naszyjnika ze skóry nie masz pewności, że wróci on do swej pierotnej formy. 


Pot, to również wilgoć czyli największy wróg skóry. Masz z nim problem, ale nie chcesz rezygnowąc z noszenia skórzanej biżuterii? Bez obaw! Zakładaj ją co dwa, trzy dni, dzięki temu będzie miała czas na przeschnięcie, a Ty będziesz mógł cieszyć się swoją stylową bransoletą. 

 

Trzeba interweniować. Skórzana bransoletka uległa pobrudzeniu.

 

Co w sytuacji, kiedy zorientujemy się, że czas najwyższy wyczyścić nasza skórzaną biżuterię? Brud, który zebrał się na powierzchni oraz wewnątrz biżuterii skórzanej z powodzeniem usuniesz za pomocą specjalnych preparatów do wyrobów skórzanych np. szamponów lub mydła. Z produktów tych korzystaj według instrukcji producenta. 

Jeszcze jedna kwestia

Chcesz, żeby Twoja skórzana bransoletka idealnie leżała na ręce? Nie prostuj jej na siłę. Wieczorem, kiedy ściągasz bransoletkę z dłoni możesz spodziewać się naturalnych łukowatych zakrzywień. Jeżeli będziesz z nimi walczył i agresywnie prostował biżuterię możesz doprowadzić do mikrouszkodzeń skóry, a w konsekwencji pęknięcia paska. 

 

I już ostatnia 

Pamiętaj! Zawsze ściągaj bransoltkę idąc do łóżka :)