Biżuteria ze znakiem nieskończoności

Biżuteria ze znakiem nieskończoności

 

 Znak nieskończoności gości w jubilerstwie od dawna. Wyglądem przypomina odwróconą ósemkę, jednak jego symbolikajest złożona. Motyw ten pojawiał się już w czasach starożytnych wśród Egipcjan oraz Greków, którzy fascynowali się bezkresem.

 

Początkowo symbolem nieskończoności był wąż, który zjadł swój ogon w celu odrodzenia się.Nieskończoność interesowała naród indiańskich-Azteków, Celtów oraz naszych przodków-Słowian.

 
 
 
zdjęcie pochodzi ze strony www.etsy.com
 

Motywy popularne od wieków doskonale funkcjonują w obecnej rzeczywistości. Społeczeństwo potrzebuje symboli, które pozwalająna utożsamianie się z danymi wartościami, podkreślenie charakteru. Motywy przewodnie takie jak znak nieskończoności wykorzystywanesą w produktach użytkowych: biżuterii, odzieży, przedmiotach dekoratorskich. Przypisujemy osobiste znaczenie symbolom.Nieskończoność jest na ogół znakiem wskazującym na trwanie w stałym związku, wiarę w odrodzenie, rozpoczęcie nowego etapu życia,wierną przyjaźń. Niektórzy ludzie znak odwróconej ósemki postrzegają przez pryzmat talizmanu, który wpływa na otaczającą ich energię, zwiększa umiejętności poznawcze, ułatwia bycie panem własnego losu.

 
 
 
 
Biżuteria z motywem nieskończoności jest popularna wśród gwiazd nosi ją między innymi Reese Witherspoon, Rihanna, Agnieszka Radwańska, Joanna Krupa. Biżuteria infinity to doskonały pomysł na prezent, którą za sprawą symboliki będzie przypominał bliskiej osobie o naszym przywiązaniu oraz trwałym uczuciu. Bransoletki, naszyjniki, pierścionki doskonale sprawdzają się w codziennych oraz eleganckich stylizacjach.