targi biżuterii jubinale 2019  

 

Stal nie tylko dla Supermana

Stal nie tylko dla Supermana

 Moda z roku na rok się zmienia, stawia przed nami nowe wyzwania i pokazuje ciekawe i niekonwencjonalne możliwości. To co było modne jakiś czas temu, dziś może uchodzić za passe. Nowe trendy możemy zauważyć nie tylko w strefie ubrań ale również w obrębie dodatków do różnych stylizacji, czyli po prostu biżuterii.

Obecnie największe uznanie zyskuje biżuteria wykonana ze stali szlachetnej.
Biżuteria ze stali? A co z ponadczasowym złotem i uniwersalnym srebrem?
A no właśnie nic. Wszystko ma swój okres bytu. Kiedyś chętnie sięgano po coś co aktualnie było na rynku i co można było w miarę dobry sposób połączyć z codzienną stylizacją.

Natomiast teraz, kiedy rynek przepełnia różnorodność materiałów wybór nie jest tak ograniczony. Produkt przede wszystkim musi być interesujący, unikatowy i nietuzinkowy. Biżuteria ze stali szlachetnej, jak i w ogóle biżuteria dla mężczyzn spopularyzowała się w Europie, USA ale także poszerza swoje horyzonty już na całym świecie. Nic dziwnego zatem, że znani projektanci, tacy jak DKNY, czy CK zainteresowali się ciekawym materiałem i zaczęli go wykorzystywać w idealny sposób. Czym w takim razie jest stal szlachetna, zwana także chirurgiczną, nierdzewną lub po prostu 316L?
Poprzeczkę postawiła wysoko, ponieważ w porównaniu ze złotem, czy srebrem stal nie wymaga konkretnego traktowania. Nie trzeba jej polerować, nie ciemnieje, co za tym idzie nie ma potrzeby jej renowacji.

Kolejnym z plusów 316L jest szeroki wachlarz zachwycających i ułatwiających użytkowanie właściwości, takich jak odporność na czynniki atmosferyczne, czy hypoalergiczność.
Stal dominuje nad innymi materiałami, gdyż nie powoduje reakcji alergicznych - nie uwalnia związków niklu do naszego organizmu - jest dedykowana alergikom. (Z tego samego materiału - stali wykonywane są narzędzia medyczne, które znajdują zastosowanie w realizowaniu różnych zabiegów chirurgicznych i operacji (stąd też nazwa - stal chirurgiczna)). Stal jest odporna na ciężkie warunki i nie rdzewieje, co przyczynia się do długiej używalności takiej biżuterii. Dzięki swoim właściwościom stal daje większe możliwości wytwórcze, co za tym idzie - można z niej wykonać bardziej skomplikowane technicznie wzory biżuterii. Wysokiej jakości wyroby ze stali szlachetnej przypominają produkty z białego złota, z satynowej stali znów przypominają platynę, natomiast dzięki nowatorskim i zaawansowanym technologiom - metoda PVD - możliwe jest uzyskanie trwałego koloru złotego, niebieskiego, różowego, czy nawet czarnego. Dodatkowo stal okraszona naturalną skórą, czy plecionym naturalnym rzemieniem wygląda niesamowicie męsko i pasuje niemalże do każdej stylizacji.

Promocje