Nowy adres korespondencyjny:

ul.Kozienicka 70PF/2 

30-397 Kraków

Styl marynistyczny

Styl marynistyczny

 

Styl marynarski, to przede wszystkim paski, błękit, biel, minimalistyczne złote dodatki i letni materiał-len. Wyobrażacie sobie siebie w marynistycznym zestawieniu? Bez względu na odpowiedź, sprawdźcie propozycje stylizacji. Na nas zrobiły zaskakujące wrażenie! A wszystko miało swój początek w XIX wieku...

 

 

zdjęcie pochodzi ze strony  www.pepeesdiary.com

 

Mówi się, że zainteresowanie stylem marynarskim, rozpoczeło się wraz z powstaniem portetu chłopca ( Edwarda VII), który został ubrany przez królową Wiktorię w charakterystyczny strój nawiązujący do floty morskiej: płócienną koszulę, granatowy kołnierzyk. W późniejszym czasie styl marynarski przedostał się do mody damskiej, dzięki francuskiej projektance Coco Chanel, która ubóstwiała wygodne, proste kroje, tak znacznie rożniące się od panujących wówczas trendów. Projektantka prowadizła własny butik w Normandii, w którym największą popularnością cieszyły się luźne, dżersejowe swetry oraz rozszerzane spodnie. 

 

 Gabriella Chanel


Styl zapoczątkowany przez żeglarzy oraz piechotę morską, znalazł szerokie uznanie wśród gwiazd, które sprawiły, iż w czasie letnich miesięcy króluje na ulicach miast i wydaje się, że nigdy "nie wyjdzie z mody". Jasne chinosy, okulary z białymi oprawkami, topy w paski, spódniczki ze złotymi guzikami, to tylko nieliczne stroje inspirowane nadmorskimi plażami. Zestawienie uzupełnia zazwyczaj biżuteria z motywem kotwicy lub steru, czesto rownież dodatki w kolorze złota.

 

zdjęcie pochodzi ze strony www. classygirlswearpearls.com

 

 

zdjęcie pochodzi ze strony www.myswallwardrobe.com

 

zdjęcie pochodzi z Instagrama @micheli_fernandes