Filtry

Bransoletki z kocim okiem

Bransoletki z kocim okiem to biżuteria pełna uroku, obok której trudno jest przejść obojętnie. Kocie oko jest to odmiana kwarcu, który pod wpływem światła zaczyna przypominać kocie źrenice. Bransoletki z kocim okiem występują w wielu kolorach (między innymi różowym, niebieskim, szarym, zielonym) i pasują do różnych stylizacji. Biżuteria tego typu jest chętnie wybierana przez kobiety w różnych przedziałach wiekowych. Bransolety często posiadają dodatkowe ozdoby wykonane ze złotej lub srebrnej stali szlachetnej.
Stylowe bransoletki z kocim okiem to popularny wybór w tym sezonie. Biżuteria tego typu prezentuje się niebanalnie i pasuje zarówno do codziennych, jak i biznesowych stylizacji. Wybór bransoletek z kocim okiem jest na tyle duży, że każda kobieta powinna znaleźć biżuterię odpowiednią dla siebie. Co warto wiedzieć o bransoletkach z kocim okiem?

Kocie oko – co to za kamień?

Kocie oko to bardzo efektowny kamień, który jest w rzeczywistości odmianą kwarcu. Minerał ten zawiera domieszkę azbestu amfibolowego lub chryzotylowego, co sprawia, że pod wpływem światła na jego powierzchni tworzy się migocąca smuga przypominająca kocie oczy. Kamień ten cieszył się dużą popularnością już w czasach starożytnych – wykorzystywano go między innymi do produkcji amuletów chroniących przed złymi duchami i zapewniających bogactwo. Kocie oko znajduje zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej – ma mieć korzystny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego układu hormonalnego i nerwowego (jest pomocny przy leczeniu nerwicy), pomagać oczyszczać organizm z toksyn. Posiada on także właściwości przyspieszające regenerację organizmu.

Szeroki wybór bransoletek z kocim okiem

Kobiety zainteresowane zakupem bransoletek z kocim okiem mogą wybierać spośród wielu modeli tej wyjątkowej biżuterii. W sprzedaży dostępne są bransoletki wykonane z samych kamieni (mogą być one nawleczone na elastyczną gumkę lub posiadać stalowe zapięcie) lub składać się z kociego oka i elementów metalowych (na przykład stalowych kulek w kolorze srebra czy złota).

Jak nosić bransoletki z kocim okiem?

W przypadku stylizacji minimalistycznych i biznesowych bransoletki z kocim okiem nosi się zazwyczaj samodzielnie. Można je ewentualnie połączyć z zegarkiem lub bransoletkami stalowymi. Do stylizacji casualowych i imprezowych możemy zakładać większą ilość bransoletek z kocim okiem (na przykład w różnych kolorach) lub łączyć je z biżuterią wykonaną z innych kamieni naturalnych. W przypadku bransoletek z kocim okiem dużą rolę odgrywa kolorystyka. Do pracy powinnyśmy wybierać biżuterię w stonowanych kolorach, która nie będzie się rzucała nadmiernie w oczy. Na co dzień możemy pozwolić sobie nawet na bransoletki w kolorze landrynkowego różu. Jeżeli podobają się nam bransoletki z kocim okiem i elementami metalowymi, ale mamy alergię na metal – koniecznie wybierajmy tylko taką biżuterię, w której wszystkie metalowe elementy (ozdoby, zapięcia, łańcuszki regulujące długość) są wykonane z hipoalergicznej stali nierdzewnej. Stal wygląda bardzo efektownie, nie traci swojego pięknego koloru, a dodatkowo wykazuje ponadprzeciętną odporność na uszkodzenia mechaniczne i niszczące działanie wilgoci.