Filtry

Bransoletki z hematytu

Bransoletki damskie z hematytami są eleganckie i stylowe. Ich neutralny kolor sprawia, że pasują do większości naszych stylizacji. W sprzedaży dostępne są hematytowe bransoletki bez dodatków, jak i bogato zdobione. Hematyt to kamień, który fantastycznie współgra z takimi metalami jak srebro, różowe złoto i żółte złoto. Niektórzy są zdania, że codzienne noszenie bransoletek z hematytu może mieć korzystny wpływ na zdrowie kobiety (ozdoby te są polecane zwłaszcza paniom zmagającym się z anemią, gdyż poprawiają przyswajanie żelaza). 

Bransoletki z hematytem – biżuteria, która doda Ci siły

Bransoletki z hematytem to biżuteria, która charakteryzuje się wysokimi walorami estetycznymi. Osoby, które wierzą w magiczne i lecznicze działanie kamieni szlachetnych podkreślają, że hematyt ma pozytywny wpływ na układ krążenia, może również dodawać nam siły i odwagi. Dla kogo przeznaczone są bransoletki z hematytami? Jak nosić tego typu biżuterię?

Bransoletki z hematytem – dla kogo?

Starożytni wojownicy wierzyli, że hematyt może dodawać siły i odwagi w walce. Właściwości te z powodzeniem możemy wykorzystać we współczesnym świecie. Biżuteria z hematytem będzie wspierała nas w wykonywaniu codziennych obowiązków, pomoże w realizacji celów. Specjaliści od medycyny naturalnej radzą, żeby bransoletki (i inną biżuterię) z hematytami nosiły przy ciele osoby zmagające się z niedokrwistością – kamień ten ułatwia bowiem przyswajanie żelaza.

Jak nosić bransoletki z hematytem?

Jeżeli zależy nam na wykorzystaniu pełni prozdrowotnych właściwości hematytów, powinniśmy łączyć je z biżuterią wykonaną z kryształu górskiego (osoby zajmujące się energetyką kamieni są zdania, że kryształ górski pomaga naładować hematyt energią). Ważne jest również, żeby nasze hematytowe bransoletki nie miały kontaktu z wodą (wilgoć może negatywnie wpłynąć na ich właściwości). 

Jeśli chodzi o łączenie hematytowych bransoletek ze stylizacjami – mamy ogromne pole do popisu. Większość hematytów to czarne kamienie ze srebrnym połyskiem. Na rynku spotkamy także hematyty w kolorze złotym i brązowym. Niezależnie od tego, na które kamienie się zdecydujemy – ich neutralne barwy sprawiają, że pasują one do większości naszych stylizacji. Bransoletka z hematytem będzie doskonałym uzupełnieniem eleganckiego garnituru, sukni wieczorowej, a nawet prostej stylizacji w postaci t-shirtu i jeansów.

Szeroki wybór hematytowych bransoletek

Wybór bransoletek z hematytu jest obecnie tak duży, że każda kobieta powinna znaleźć odpowiedni dla siebie model. Możemy zdecydować się na bransoletkę prostą, wykonaną z samych kamieni szlachetnych. Popularna jest również biżuteria będąca połączeniem hematytów i stali szlachetnej w kolorze srebra, żółtego złota i różowego złota.

Bardzo efektownie prezentują się bransoletki hematytowe z ozdobami w postaci medalionów, piórek, gwiazdek, chwostów, serduszek, kwiatków.

Bransoletki dostępne są w różnych rozmiarach. Część z nich posiada łańcuszek umożliwiający łatwą regulację szerokości. Osoby mające alergię na metale mogą nosić hematytowe bransoletki z ozdobami wykonanymi z hipoalergicznej stali chirurgicznej.