Filtry

Bransoletki z kamieniami naturalnymi

Bransoletki z kamieniami naturalnymi to biżuterią, która od wielu sezonów nie wychodzi z mody. Kamienie naturalne mogą przybierać różne kolory. Wiele z nich wykazuje korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Umiejętnie dobrane bransoletki z kamieniami będą pasowały zarówno do letniej sukienki, jak i do biznesowego uniformu. Kamienie naturalne w bransoletkach są często łączone z elementami ze stali szlachetnej (zarówno ozdobami, jak i blaszkami do grawerowania), a także z perłami hodowlanymi.
Damskie bransoletki z kamieniami naturalnymi to modna biżuteria, która będzie znakomitym dopełnieniem naszych stylizacji. Wybór kamieni jest tak duży, że z pewnością znajdziemy takie, które podobają się nam wizualnie, a dodatkowo posiadają pożądane przez nas właściwości. Co warto wiedzieć przed zakupem tego typu dodatków?

Kamienie naturalne używane do produkcji biżuterii damskiej

Do produkcji damskich bransoletek wykorzystywane są różne kamienie naturalne. Do szczególnie popularnych zaliczamy kwarc różowy, onyks, hematyt, agat, jadeit, labradoryt, cytryn, akwamaryn, jaspis, tygrysie oko, kamień księżycowy, awenturyn, selenit, fluoryt, cytryn i wiele innych. Kamienie naturalne nie tylko prezentują się okazale, ale mogą mieć także pozytywny wpływ na nasz organizm. W starożytności były one często wykorzystywane do produkcji amuletów. Wierzono, że ich noszenie pomaga uchronić się przed negatywną energią, dodaje pewności siebie, pozwala przezwyciężyć choroby. Każdy kamień może mieć odmienne właściwości. Specjaliści od medycyny niekonwencjonalnej przekonują, że pozytywny wpływ kamieni na nasze ciało i umysł odczujemy jedynie wówczas, gdy będziemy nosić je przy skórze (na przykład w postaci bransoletek).

Jak wybrać idealną bransoletkę z kamieniami naturalnymi?

Wybór idealnej bransoletki z kamieniami nie jest prosty. Z całą pewnością nie należy kierować się wyłącznie modą i walorami wizualnymi biżuterii (zwłaszcza, gdy wierzymy, że kamienie naturalne oddziałują na nasze zdrowie). Wybierajmy takie kamienie, które nas do siebie przyciągają lub posiadają właściwości, na których am zależy (przykładowo noszenie bransoletek z hematytami może bardzo pomóc osobom zmagającym się z anemią). Koniecznie zastanówmy się też z jakimi stylizacjami chcemy nosić bransoletkę. Jeżeli ubieramy się wyjątkowo elegancko, dobrym wyborem może okazać się biżuteria bez ozdób lub bransoletka z kamieniami i prostą blaszką do grawerowania. Zdecydowanie większy wybór mają panie stawiający na casualowy styl (mogą one pozwolić sobie na bransoletki z licznymi ozdobami, wykonane z kamieni o żywych kolorach). Niezwykle istotne jest, żeby bransoletka z kamieniami była perfekcyjnie dopasowana pod kątem rozmiaru. Bezpiecznym rozwiązaniem są bransoletki na elastycznych gumkach, które dopasowują się do kształtu nadgarstka. Innym pomysłem jest zakup biżuterii ze stalowym łańcuszkiem, który pozwala łatwo regulować jej długość. Dobrze jest też dopasować wielkość kamieni do naszej sylwetki (panie o drobnej budowie ciała powinny unikać bransoletek z bardzo dużymi kamieniami, gdyż taka biżuteria będzie dla nich zbyt przytłaczająca).