Filtry

Bransoletki Różowy kwarc

Bransoletki z różowym kwarcem cieszą się powodzeniem wśród kobiet z wielu powodów. Przede wszystkim prezentują się wyjątkowo okazale. Mają także pozytywny wpływ na nasze ciało i ducha. Szeroki wybór damskich bransoletek z różowym kwarcem sprawia, że z łatwością znajdziemy biżuterię pasującą zarówno do codziennych, jak i szczególnie eleganckich stylizacji. Obok biżuterii wykonanej z samego kwarcu, dostępne są także bransoletki z ozdobami i metalowymi elementami z wysokogatunkowej stali szlachetnej w kolorze złotym lub srebrnym.
Efektowne bransoletki z różowym kwarcem to biżuteria, którą można podarować kobiecie na wiele okazji. Panie często kupują tego typu biżuterię, gdyż wierzą, że ma ona pozytywny wpływ na relacje damsko-męskie, sprzyja utrzymaniu związku, a ponadto pomaga w podejmowaniu decyzji. Co musimy wiedzieć zanim zdecydujemy się na zakup bransoletki z różowym kwarcem?

Kwarc różowy – co to za kamień?

Kwarc różowy jest to kamień składający się z dwutlenku krzemu. Jego piękne, różowe zabarwienie wynika z domieszki tytanu i manganu (w zależności od ich ilości kamień będzie miał zabawienie od jasnoróżowego po intensywnie różowy). Już starożytni ludzie wierzyli w magiczne moce różowego kwarcu, dlatego często wykorzystywali ten kamień jako amulet. Uważali, że chroni on przed złem i pomaga zjednywać sobie ludzi. Róż jest symbolem miłości, dlatego kwarc różowy jest często wybierany przez kobiety pragnące przyciągnąć wielkie uczucie lub utrzymać miłość w swoim związku. Ma on pomagać otworzyć się na nową miłość osobom, które mają za sobą szczególnie bolesne rozstania. Kamień ten ma być również pomocny, gdy mamy problemy z relacją z samymi sobą, gdyż sprzyja samoakceptacji. Eksperci od medycyny niekonwencjonalnej są zdania, że noszenie bransoletek z różowym kwarcem wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego.

Szeroki wybór bransoletek z różowym kwarcem

Kobiety zainteresowane bransoletkami z różowym kwarcem znajdą obecnie szeroki wybór tego typu dodatków. Mogą zdecydować się na bransoletkę wykonaną z samych kamieni lub biżuterię, w której kwarc połączony jest w ozdobami i innymi metalowymi elementami. Współcześnie dużą popularnością cieszą się bransoletki z różowym kwarcem i blaszką do grawerowania (dzięki personalizacji bransoletka staje się biżuterią unikalną), a także różnymi ozdobami. Wybierając bransoletkę z różowym kwarcem nie należy się kierować wyłącznie walorami wizualnymi (choć są one niewątpliwie ważne). Pamiętajmy, że potrzebujemy takiej biżuterii, która będzie pasowała do przynajmniej części naszych stylizacji. Gdy na co dzień ubieramy się bardzo elegancko, warto jest wybrać bransoletkę utrzymaną w stylu minimalistycznym. Do codziennych i imprezowych stylizacji będzie pasowała także bransoletka z większą ilością ozdób.

Jak nosić bransoletki z różowym kwarcem?

Bransoletki z różowym kwarcem można nosić samodzielnie lub łączyć z biżuterią wykonaną z innych materiałów. Różowy kwarc dobrze komponuje się z innymi kamieniami naturalnymi (na przykład z kryształem górskim), a także z biżuterią wykonaną z wysokogatunkowej stali szlachetnej.