Filtry

Bransoletki z Onyksem

Bransoletki z onyksu to propozycja dla kobiet, które cenią sobie ponadczasową elegancję. Kamień ten jest dostępny najczęściej w kolorze głębokiej czerni, która pasuje do niemal każdej damskiej stylizacji. Bransoletki z onyksu świetnie sprawdzą się jako biżuteria do pracy lub na wielkie wyjście. Kobiety wierzące w magiczną moc kamieni docenią fakt, że onyks symbolizuje siłę, pomaga również zachować równowagę psychiczną (jest więc idealny dla ludzi żyjących w ciągłym stresie). Ponadto ma on właściwość wzmacniania i regenerowania ludzkiego organizmu

Bransoletki z onyksem – must have dla eleganckiej kobiety

Bransoletki damskie z kamieniami naturalnymi od kilku sezonów cieszą się dużą popularnością i nic nie wskazuje na to, żeby w przyszłości miało się to zmienić. Wbrew pozorom pasują one nie tylko do wakacyjnych kreacji. Część kamieni naturalnych, takich jak na przykład onyks prezentuje się bardzo elegancko i może być noszona nawet do pracy, w której obowiązuje ścisły dress code.

Eleganckie bransoletki z onyksem dla wymagających kobiet

Bransoletki z onyksem dedykowane są kobietom, które lubią w każdej sytuacji wyglądać elegancko. Głęboka czerń tego kamienia (może on występować także w innych odcieniach, jednak czarny jest najbardziej popularny) pasuje niemal do wszystkiego, co daje nam pewność, że będziemy nosić tę biżuterię na co dzień.

Onyks idealnie komponuje się z elementami wykonanymi ze srebrnej i złotej stali szlachetnej.

Onyksy – kamienie cenione już w starożytności

Onyks to kamień, który był znany i ceniony już w czasach starożytnych. Starożytni Rzymianie wyrabiali z niego pieczęcie (które często oprawiali złotem). Starożytni Persowie wierzyli natomiast, że onyks posiada zdolność odpędzania złych mocy (z tego względu istniał u nich zwyczaj kładzenia tych kamieni na brzuchach rodzących kobiet).

Zgodnie z chińską filozofią feng-shui onyks gwarantuje pozytywną, stabilną energię (z tego względu Chińczycy zalecali, żeby nosić go przy ciele, na przykład w postaci naszyjników lub bransoletek).

Współcześnie wierzy się, że onyks symbolizuje siłę, stabilność i wytrzymałość. Zwolennicy medycyny alternatywnej uważają, że leczy on stopy, krew, szpik kostny i kości.

Jak wybrać bransoletkę z onyksem?

Obecnie mamy do wyboru wiele modeli bransoletek z onyksami. Możemy zdecydować się na biżuterię najprostszą, składającą się z samych kamieni. Bardzo modne są również bransoletki z ozdobami wykonanymi ze stali w kolorze złota, różowego złota, a także srebra. Ozdoby mogą mieć postać piórek, chwostów, koron, kwiatów, gwiazdek. Spotkamy także bransoletki z metalowymi blaszkami do grawerowania czy motywami religijnymi (na przykład z głową Buddy).

Zanim zdecydujemy się na konkretną bransoletkę odpowiedzmy sobie na pytanie z czym będziemy ją nosić. Nie radzimy kupować biżuterii tylko dlatego, że dobrze prezentuje się ona na zdjęciach lub na modelu. Ozdoba, która będzie nam służyć to taka, która pasuje do większości naszych stylizacji. Kobiety, które preferują styl nieformalny mogą pozwolić sobie na onyksowe bransoletki z licznymi ozdobami. Jeżeli jednak ubieramy się bardzo elegancko, lepiej jest wybrać model klasyczny bez dodatków (lub posiadający niewielkie stonowane ozdoby).