Filtry

Bransoletka męska z czaszką

Bransoletki z czaszką to biżuteria, która cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem w tym sezonie. Ozdoby w postaci czaszek są bardzo chętnie wybierane przez mężczyzn w każdym wieku. Choć większości osób kojarzą się one ze śmiercią i przemijaniem, w rzeczywistości ich symbolika jest znacznie bogatsza. Jak wybrać idealną bransoletkę z czaszką i jak nosić tego typu ozdobę?

Czaszka popularnym motywem męskiej biżuterii

Mężczyźni chętnie kupują biżuterię z ozdobami w postaci czaszek. Może to budzić zdziwienie, gdyż w naszej kulturze czaszka budzi skojarzenia przede wszystkim ze śmiercią, przemijaniem, kruchością życia (kto chciałby o tym pamiętać na co dzień?). Jednak gdy zdamy sobie sprawę, że czaszki w innych kulturach mogą oznaczać coś całkowicie przeciwnego, zainteresowanie nimi wyda się bardziej zrozumiałe. Przykładowo w Meksyku święto zmarłych jest wydarzeniem radosnym. Meksykanie wierzą w życie pozagrobowe, dlatego nie rozumieją dlaczego śmierć miałaby być przygnębiająca. Jest ona po prostu zmianą formy naszej egzystencji. Czaszka jako jej symbol jest przedstawiana radośnie. Często zdobi się ją kwiatami, maluje na intensywne kolory. W kulturach wschodnich z kolei czaszka jest uważana za symbol energii życiowej i inteligencji. W dawnych czasach wierzono, że czaszka jest zamieszkiwana przez ducha zmarłej osoby. Człowiek, który ją posiadał mógł liczyć na przychylność i pomoc tego ducha.

Bransoletki z czaszkami hitem tego sezonu

Stylowe bransoletki z czaszkami są jednymi z najmodniejszych męskich ozdób w tym sezonie. Projektanci biżuterii łączą stalowe czaszki z kamieniami naturalnymi takimi jak na przykład onyks, hematyt, agat, howlit czy tygrysie oko. Ozdoba ta pasuje również do bransoletek z lawy wulkanicznej. Nowością są bransoletki łączące w sobie czaszki i perły (budząca skojarzenia z brutalnością czaszka kontrastuje z delikatnością i czystością pereł). Bransoletki z czaszkami to biżuteria, która przyciąga spojrzenia i budzi emocje. Z tego względu łączy się je przede wszystkim z casualowymi i imprezowymi stylizacjami.

Jak nosić bransoletki z czaszkami?

Bransoletki z czaszkami można nosić na wiele sposobów. Minimaliści często poprzestają na pojedynczej bransoletce, która jest jedyną ozdobą ich stylizacji. Jeżeli jednak nie jest nam po drodze z minimalizmem – możemy łączyć bransoletki z czaszkami z zegarkiem, a także bransoletkami wykonanymi z innych materiałów.

Jak kupić odpowiednią bransoletkę z czaszką?

Zanim zamówimy bransoletkę z czaszką, koniecznie zastanówmy się z czym będziemy nosić tego typu biżuterię. Powinna ona pasować przynajmniej do części naszych stylizacji (w przeciwnym wypadku istnieje duże ryzyko, że będziemy żałować zakupu). Najbezpieczniej jest wybrać biżuterię w neutralnym kolorze (czarnym, szarym, brązowym, białym), gdyż będzie ona pasowała do wszystkiego. Pamiętajmy, że brasoletka z czaszką musi być idealnie dopasowana pod kątem rozmiaru. Lepiej jest wybrać biżuterię nieco większą niż za ciasną. Jeżeli nie możemy znaleźć ozdoby w swoim rozmiarze, możemy wybrać model z łańcuszkiem umożliwiającym przedłużenie długości. Innym rozwiązaniem jest zamówienie bransoletki na wymiar (obecnie coraz więcej sprzedawców oferuje swoim klientom taką możliwość). Mężczyźni uczuleni na metal nie muszą rezygnować z biżuterii zawierającej metalowe elementy. Powinni zadbać jedynie o to, żeby były one wykonane z wysokogatunkowej stali szlachetnej (jest ona surowcem w pełni bezpiecznym dla alergików).