Filtry

Bransoletki męskie z onyksem

Efektowne bransoletki z onyksami cieszą się współcześnie dużym zainteresowaniem mężczyzn. Czarne onyksy symbolizują moc, siłę, mądrość, determinację, wytrwałość. Bransoletka lub inna biżuteria z onyksami podarowana w prezencie przyciąga szczęście i pomyślność. Niektórzy wierzą, że regularne noszenie onyksów ma korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Jak wybrać idealną bransoletkę z onyksami?

Bransoletki z onyksami na każdą okazję

Mężczyźni zainteresowani zakupem bransoletek z onyksem mogą zdecydować się na biżuterię składającą się z samych kamieni lub posiadającą dodatkowe ozdoby (najczęściej są to metalowe kulki, zawieszki i beadsy wykonane z solidnej stali szlachetnej). Modnym trendem jest łączenie bransoletek z onyksami z innymi kamieniami naturalnymi – na przykład turkusami, tygrysim okiem, koralem czy howlitem). Czarne onyksy dobrze prezentują się w towarzystwie dowolnych ozdób i kamieni.

Do czego pasują bransoletki z onyksem?

Bransoletki z onyksami podobnie jak inne bransoletki z kamieniami naturalnymi pasują przede wszystkim do casualowych stylizacji. Jeżeli mamy taką możliwość, możemy spróbować połączyć je z garniturem (jednocześnie musimy zdawać sobie sprawę, że bransoletka z kamieniami sprawi, że stylizacja taka będzie się wydawała mniej elegancka). Onyksy to kamienie o głębokiej, czarnej barwie, co sprawia, że pasują do biżuterii i ubrań w różnych kolorach.

Jak wybrać bransoletkę z onyksem na lata?

Jeżeli chcemy znaleźć bransoletkę z onyksami, która będzie służyła nam przez długie lata, powinniśmy koniecznie upewnić się, że jest ona wykonana z najwyższej jakości materiałów. Jeśli ozdoba posiada metalowe elementy, a my jesteśmy uczuleni na metal, sprawdźmy czy są one wykonane z hipoalergicznej stali szlachetnej. Producenci biżuterii są zdania, że najdłużej pozostają z nami bransoletki z grawerem. Dzięki możliwości personalizacji sprawiamy, że bransoletka z onyksem staje się ozdobą unikalną, jedyną w swoim rodzaju. Dobrze przemyślany grawer może także sprawić, że bransoletka stanie się dla nas niczym talizman.

Bransoletka z onyksem jako upominek dla wyjątkowego mężczyzny

Symbolizująca siłę, moc i odwagę bransoletka z onyksem wydaje się znakomitym prezentem dla bliskiego nam mężczyzny. Jedynym problemem przy zakupie tego typu biżuterii jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Jeżeli nie chcemy otwarcie pytać o rozmiar, możemy zmierzyć zegarek lub inne bransoletki należące do mężczyzny, którego chcemy obdarować. Dobrym wyborem mogą okazać się bransoletki z onyksami posiadające łańcuszek umożliwiający regulację ich długości.