Filtry

Choker z Pereł

Choker z pereł to niezwykle efektowny i kobiecy naszyjnik, który sprawdzi się na wielkie wyjście, a także jako ozdoba eleganckiej stylizacji. Charakterystyczną cechą tego naszyjnika jest jego długość – nie jest zbyt długi, dzięki czemu pięknie oplata szyję i jest widoczny przez cały czas. Choker może składać się z samych pereł lub posiadać dodatkowe ozdoby (na przykład pozłacany lub posrebrzany medalion ze stali szlachetnej, który nadaje się pod grawer). Naszyjnik wykonany jest z pereł hodowlanych o regularnym lub nieregularnym kształcie.

Choker z pereł – biżuteria dla wyjątkowej kobiety

Chokery z pereł to biżuteria damska, która od setek lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Perły kojarzą się nam z luksusem i dobrym gustem. Tradycyjnie oznaczają one szczerość, czystość, niewinność i mądrość. Często są łączone z kobietami i wodą. Założenie naszyjnika z pereł do nawet prostej kreacji sprawia, że kobieta prezentuje się bardziej elegancko i wytwornie.

Choker z pereł – biżuteria uniwersalna

Stylowe chokery z pereł cieszą się tak dużą popularnością, gdyż pasują do kobiet w każdym wieku. Młode kobiety i nastolatki wyglądają w nich dziewczęco, natomiast ich babcie elegancko. Naszyjniki z perłami pasują do niemal wszystkich eleganckich stylizacji. Można założyć je do wieczorowej sukni, a także do biznesowego garnituru (który automatycznie wydaje się bardziej kobiecy).

Perły będą dobrym wyborem na wieczór, randkę, spacer z przyjaciółmi, wyjście do teatru. Równie dobrze można założyć je na własny ślub.

Jak wybrać choker z pereł?

Wybierając choker z pereł musimy się zastanowić, jaki model będzie lepiej pasował do naszych stylizacji – bardzo ozdobny (na przykład posiadający medaliony i inne ozdoby wykonane ze stali szlachetnej), czy prosty – składający się z samych pereł. Zastanówmy się również, czy bardziej podobają się nam perły o regularnym czy nieregularnym kształcie.

Pamiętajmy, że choker z pereł jest biżuterią, która musi być idealnie dopasowana do nas pod kątem rozmiaru. Chokery zazwyczaj są dość krótkie, gdyż mają być cały czas widoczne. Jednocześnie naszyjnik nie może nas uwierać. Dobrym wyborem wydaje się choker posiadający regulację długości w postaci srebrnego lub złotego łańcuszka ze stali szlachetnej.

Jeżeli chcemy kupić choker z ozdobami przemyślmy czy powinny być one wykonane ze srebrnej, czy też ze złotej stali szlachetnej. Metale złote pasują kobietom o ciepłym typie kolorystycznym (wiosna, jesień), natomiast te o srebrnym odcieniu będą prezentowały się lepiej na kobietach o chłodnej karnacji i włosach.

Choker z pereł jako prezent?

Choker z pereł może okazać się idealnym upominkiem, pod warunkiem, że podarujemy go kobiecie, która nie jest przesądna. W naszej kulturze istnieje przesąd, że kobieta, która chce nosić perły powinna kupić je sobie sama. Otrzymanie ich w prezencie ma przynosić pecha. Oczywiście nie jest to prawdą, gdyż upominek w postaci pięknego naszyjnika podarowany ze szczerego serca nie może nieść ze sobą negatywnego przekazu.

Kupując choker z pereł na prezent warto wybrać model posiadający regulację długości i dodatki wykonane z hipoalergicznej stali szlachetnej.