Filtry

Kolczyki koła

Kolczyki koła to bez wątpienia jedne z najbardziej lubianych i popularnych kobiecych ozdób. Kolczyki te pasują do każdej stylizacji – zarówno codziennej, jak i bardzo eleganckiej. Są one chętnie wybierane przez panie w każdym wieku. Do wyboru mamy kolczyki koła o różnej średnicy, grubości, wykonane z rozmaitych materiałów, z dodatkowymi ozdobami lub bez.
Kolczyki koła należą do ozdób, które zawsze prezentują się dobrze. Ich wybór jest obecnie tak duży, że bez problemu dobierzemy kolczyki do każdej kreacji, a także typu urody. Kolczyki koła mogą być jedyną biżuterią w danej stylizacji, a jeżeli mamy taką ochotę – możemy łączyć je z dowolnymi ozdobami. W nadchodzącym sezonie szczególnie modne będą kolczyki koła wykonane z hipoalergicznej stali szlachetnej.

Kolczyki koła – który model wybrać?

Współczesne kobiety mogą nosić kolczyki koła w wielu wariantach. Od dłuższego czasu popularne są kolczyki cienkie, o dużej średnicy, wykonane ze stali szlachetnej w kolorze srebrnym, złotym, a także o barwie różowego złota. Bardzo elegancko prezentują się grubsze kolczyki koła o mniejszej średnicy. Ozdoby te szczególnie dobrze komponują się z eleganckimi stylizacjami (przez co często wybierane są do pracy, gdzie obowiązuje sztywny dress code). Kobiety szukające biżuterii bardziej ozdobnej i przyciągającej spojrzenia mogą zdecydować się na kolczyki koła z ćwiekami, z łańcucha, kolczyki skręcane czy w orientalne wzory. Doskonałym dodatkiem do stylizacji wakacyjnych będą złote lub srebrne kolczyki koła z muszelkami. Panie, które lubią, gdy ich biżuteria budzi emocje i zwraca uwagę mogą wybrać kolczyki koła z medalikami i krzyżami na łańcuszkach (są one dostępne w wersji złotej i srebrnej). Zaletą dłuższych kolczyków jest optyczne wyszczuplanie twarzy. W sprzedaży dostępne są ponadto kolczyki koła z takimi ozdobami jak gwiazdki, księżyce, medaliony (na większych medalionach można wykonać grawer), serduszka, kwiatki, skrzydełka, a także symbole nieskończoności.

Kolczyki koła ze stali szlachetnej

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się kolczyki koła wykonane ze stali szlachetnej. Są one biżuterią bezpieczną nawet dla tych kobiet, które cierpią na alergię na metal. Dodatkowym atutem stali szlachetnej jest fakt, że prezentuje się ona co najmniej tak efektownie jak tradycyjne złoto czy srebro (nawet po wielu latach użytkowania nie traci swojej pięknej barwy). Jest ponadto wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne i niszczące działanie wilgoci (kolczyki z niej wykonane nie pokrywają się rdzą).