Filtry

Kolczyki wiszące

Kolczyki wiszące to biżuteria wyjątkowo lubiana przez kobiety. Jest ona nie tylko piękna, ale i praktyczna. Dzięki dobrze dobranym kolczykom możemy na przykład w subtelny sposób modelować rysy naszej twarzy (na przykład wyszczuplić ją i wydłużyć). Kolczyki wiszące mogą być w całości wykonane z wysokogatunkowej stali szlachetnej, a także posiadać ozdoby w postaci kamieni naturalnych, pereł hodowlanych czy cyrkonii. Do wyboru mamy kolczyki z biglami, a także kolczyki wkrętki. Szeroki wybór kolczyków sprawia, że z łatwością dopasujemy je do każdej stylizacji.
Modne kolczyki wiszące są chętnie wybierane przez panie w każdym wieku, o każdym typie urody, preferujące różne style ubierania. Wybór wiszących kolczyków jest tak duży, że bez problemu dopasujemy je do naszych stylizacji. Wiszące kolczyki będą też znakomicie komponować się z inną kobiecą biżuterią.

Kolczyki wiszące – biżuteria na każdą okazję

Producenci biżuterii przygotowali dla nas szeroki wybór kolczyków wiszących. W sprzedaży dostępne są między innymi wiszące kolczyki z łańcucha (o różnym splocie), dodatki w postaci bryłek kamieni naturalnych zawieszone na cienkim łańcuszku, wiszące kolczyki z pereł, efektowne kolczyki wiszące z chwostami. Biżuteria ta może posiadać ozdoby w postaci kwiatków, gwiazdek, półksiężyców, motywów religijnych (krzyże i medaliki są wykorzystywane wyłącznie jako ozdoby i mogą być noszone także przez panie, które nie chcą manifestować swoich przekonań religijnych), a także medalionów (większe medaliony świetnie sprawdzą się pod grawer).

Jak wybrać idealne kolczyki wiszące?

Kupując wiszące kolczyki nie powinnyśmy kierować się wyłącznie ich wyglądem, choć jest on niewątpliwie bardzo ważny. Biżuteria tego typu powinna pasować do naszej urody, stylizacji, a także okazji. Dobrym wyborem na imprezę mogą okazać się wyraziste wiszące kolczyki z chwostami. Zazwyczaj nie sprawdzą się one jednak do pracy, w której obowiązuje ścisły dress code (zgodnie z którym biżuteria nie powinna nadmiernie rzucać się w oczy). Jeżeli mamy bardzo szczupłą i podłużną twarz, możemy spróbować „nadać jej więcej objętości” wybierając kolczyki wiszące z okrągłymi medalionami. Kobiety o twarzy okrągłej będą dobrze wyglądały w kolczykach chwostach, a także kolczykach w formie wiszących prostokątów.

Kolczyki wiszące z wysokogatunkowej stali szlachetnej

Współcześnie popularnym wyborem kobiet w każdym wieku są kolczyki wiszące wykonane z wysokogatunkowej stali szlachetnej (nazywanej także stalą chirurgiczną i stalą nierdzewną). Występuje ona w kolorze srebrnym, złotym, czarnym, brązowym, a także kolorze różowego złota (uzyskuje się go przez połączenie złota z domieszką miedzi). Stalowe wiszące kolczyki są polecane szczególnie kobietom uczulonym na metal. Są one całkowicie odporne na niszczące działanie wilgoci, dlatego nie trzeba ich zdejmować do kąpieli czy na basenie. Część kobiet decyduje się dobrać kolczyki do swojego typu kolorystycznego. Na przykład biżuteria złota pasuje paniom o ciepłym typie kolorystycznym (ciepły odcień włosów i skóry). Z kolei biżuteria srebrna będzie bardziej odpowiednia dla pań o chłodnej urodzie.