Filtry

Kolczyki z kamieniami

Kolczyki z kamieniami to propozycja dla kobiet pragnących być bliżej natury, a także wszystkich pań, które wierzą w magiczną moc kamieni naturalnych. Tego typu biżuteria może być znakomitym dodatkiem do niezobowiązujących letnich stylizacji, a także strojów eleganckich (w tym przypadku polecane są przede wszystkim kamienie naturalne w stonowanych kolorach. W tym sezonie możemy kupić kolczyki z onyksami, hematytami, agatami, kwarcem, turkusem, jadeitem, akwamarynem, amazonitem, ametystem, a także bardzo popularnym kryształem górskim.
Damskie kolczyki z kamieniami naturalnymi nie tylko prezentują się wyjątkowo okazale, ale mogą mieć także korzystny wpływ na stan naszego zdrowia. Niektórzy wierzą też, że kamienie naturalne mają magiczną moc i mogą być traktowane jako talizmany. Niezależnie od tego co o tym myślimy, kolczyki z kamieniami naturalnymi mogą być idealną ozdobą naszych stylizacji.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi, które pasują do wszystkiego

Kobiety lubiące kamienie naturalne w biżuterii w tym sezonie mają z czego wybierać. Mogą kupić kolczyki z kamieniami w rozmaitych kolorach. Biżuteria tego typu ze względu na bogactwo kolorystyki będzie pasowała zarówno do stylizacji eleganckich, jak i całkowicie nieformalnych. Wiele kolczyków z kamieniami to dodatki uniwersalne, które pasują do wszystkiego. Przykładem kolczyków z kamieniami naturalnymi, które pasują do wszystkich (a przynajmniej większości) naszych stylizacji są kolczyki z hematytami, onyksami, a także z kryształem górskim. Jeżeli chcemy, żeby biżuteria dobrze komponowała się ze strojami w różnych kolorach, stawiajmy na kamienie naturalne w neutralnych barwach – czarnej, białej, szarej.

Połączenie kamieni naturalnych ze stalą szlachetną

W tym sezonie wyjątkowo modne jest połączenie kolorowych kamieni naturalnych ze stalą szlachetną w kolorze srebra, złota, różowego złota, a czasem także czerni. Stal szlachetna jest materiałem niezwykle solidnym, a dodatkowo efektownym. Pod względem walorów dekoracyjnych nie ustępuje ona takim metalom jak srebro czy złoto. Jest przy tym wytrzymała na działanie wody (kolczyków ze stali szlachetnej nie trzeba zdejmować do kąpieli), czy uszkodzenia mechaniczne. Jedną z jej największych zalet jest pełne bezpieczeństwo dla osób zmagających się z alergią na metal (kolczyki, w których wszystkie metalowe elementy wykonane są ze stali nie wywołają reakcji alergicznej.

Wybierzmy właściwe kamienie

Zanim kupimy kolczyki z kamieniami naturalnymi, powinnyśmy zastanowić się nad wyborem konkretnych kamieni. W tym przypadku nie należy kierować się wyłącznie modą. Kamienie powinny się nam podobać, a także nas do siebie przyciągać. Jedynie wówczas będą miały one w pełni pozytywny wpływ na nasz organizm. Jeżeli wierzymy w magiczną moc tego typu biżuterii możemy też sprawdzić jakie właściwości mają poszczególne kamienie. Pamiętajmy, że nie musimy skupiać się na jednym rodzaju kamieni. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je ze sobą łączyć w dowolne konfiguracje. W tym sezonie wyjątkowo popularne jest łączenie kamieni naturalnych z perłami.