Filtry

Kategoria
więcej >

Łańcuszki

 Magia łańcuszków damskich polega między innymi na tym, że one nigdy nie wychodzą z mody. Łańcuszki w intrygujących kolorach i kształtach same w sobie stanowią efektowną biżuterię. Nie pozwalają jednak na nudę, gdyż są stworzone również po to, by nawlekać na nie rozmaite ozdoby. Dłuższe, krótsze, mieniące się różnorodnymi odcieniami łańcuszki to idealny prezent dla każdej kobiety – od małej dziewczynki po jej babcię. Sprawdź również Łańcuszki i łańcuchy męskie

Niemal każda kobieta, która chce założyć biżuterię sięga po łańcuszek. Jest on dodatkiem zawsze modnym dlatego idealnie nadaje się dla Pani w każdym wieku. Szeroki wybór łańcuszków sprawia, że każda kobieta bez problemów dopasuje je do swojego stylu. Tego typu biżuterię można nosić samodzielnie (po to rozwiązanie chętnie sięgają minimalistki) lub z zawieszką. Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie kilku łańcuszków w jednej stylizacji.

Łańcuszki damskie należą do bardzo uniwersalnych dodatków. Najpopularniejsze są modele wykonane ze srebrnej i złotej stali nierdzewnej. Choć znajdziemy i łańcuszki czarne. Biżuteria złota idealnie pasuje dla kobiet z ciepłym typem urody (tak zwanej wiosny i jesieni), srebrna natomiast bardzo dobrze komponuje się z typami chłodnymi (latem i zimą). Jeżeli nie możemy zdecydować się na żadną z nich – wybierzmy uniwersalną czerń. Bardzo oryginalnie wyglądają dodatki w kolorze różowego złota.

Klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody

Pewne dodatki nigdy nie wychodzą z mody. Bez wątpienia zaliczamy do nich łańcuszki damskie. Minimalistki chętnie wybierają cienkie łańcuszki, które można nosić solo (w tym przypadku doskonale sprawdzą się modele krótsze, które delikatnie oplatają szyję). Na łańcuszkach można zawiesić rozmaite zawieszki (jedną lub więcej). Współcześnie wiele kobiet decyduje się na wykorzystanie w jednej stylizacji więcej niż jednego łańcuszka – warto rozważyć kombinację dodatków różnej długości i grubości. Wszystkie modele wykonane są z hipoalergicznej stali chirurgicznej, która jest bezpieczna nawet dla osób ze skłonnościami do alergii. Warto podkreślić, że stal chirurgiczna jest materiałem niezwykle odpornym na działanie wilgoci, uszkodzenia mechaniczne, czy skrajnie wysokie i niskie temperatury. Kupując łańcuchy ze stali szlachetnej możemy mieć pewność, że będą nam służyły przez długie lata.

Dobry prezent na każdą okazję

Łańcuszek damski bardzo dobrze sprawdzi się jako prezent. Niezależnie czy chcemy obdarować naszą babcię, czy siostrzenicę. W przypadku młodych osób odpowiednie będą modele delikatne i raczej cienkie. Dojrzałe osoby chętnie wybierają łańcuszki grubsze, atrakcyjnie plecione (idealne by nosić je samodzielnie, bez żadnych ozdób). Przed zakupem upewnijmy się co do rozmiarów łańcuszka. Oczywiste jest, że nie powinien być on za krótki. Jednocześnie bardzo długi model również nie zda egzaminu. Do cienkiego łańcuszka można dokupić atrakcyjną zawieszkę (jest to szczególnie wskazane w przypadku dziewcząt i młodych kobiet).