Filtry

Naszyjniki łańcuchy

Naszyjniki i łańcuchy należą do popularnych damskich dodatków. Noszą je kobiety w każdym wieku, preferujące różne styl ubierania. Oferta naszyjników i łańcuchów jest w tej chwili tak duża, że każda pani powinna znaleźć ozdoby odpowiednie dla siebie. W tym sezonie modne są zarówno takie naszyjniki, które można nosić samodzielnie, jak i modele odpowiednie do noszenia z zawieszkami. Biżuteria tego typu często posiada ozdoby w postaci pereł, kamieni naturalnych, symboli morskich i symboli religijnych.

Damskie łańcuchy i naszyjniki to dodatki, które nie wychodzą z mody. Ich oferta każdego sezonu jest coraz bogatsza. Umiejętnie dobrany naszyjnik sprawia, że nasza stylizacja staje się dopracowana w najdrobniejszych detalach. Jak wybierać naszyjniki i łańcuchy damskie?

Naszyjniki i łańcuchy damskie idealnym uzupełnieniem każdej stylizacji

Dobrze dobrany łańcuch lub naszyjnik będzie znakomitym uzupełnieniem każdej naszej stylizacji – niezależnie od tego czy mamy na sobie elegancki garnitur, letnią sukienkę czy też zwykłe shorty i t-shirt. Do stylizacji casualowych możemy założyć większość naszyjników. W przypadku stylizacji eleganckich nasz wybór jest nieco bardziej ograniczony, gdyż biżuteria w takim przypadku musi być skromniejsza i bardziej stonowana.

Łańcuchy i naszyjniki damskie dla pań w każdym wieku

Na zakup łańcuchów i naszyjników mogą pozwolić sobie kobiety w każdym wieku. Do biżuterii uniwersalnej i ponadczasowej możemy zaliczyć między innymi perły (warto wspomnieć, że perły do końca swojego życia chętnie nosiła królowa Elżbieta II). Dojrzałym paniom polecane są przede wszystkim klasyczne kolie pereł. Świetnym wyborem dla kobiet w każdym przedziale wiekowym będą także łańcuchy wykonane ze stali szlachetnej o takich splotach jak na przykład pancerka, figaro, gucci, kostka, singapur, żmijka czy kłos. Warto pamiętać, że długość i grubość łańcucha musi być dopasowana do budowy naszego ciała. Pamiętajmy, że naszyjnik będzie wyglądał dobrze jedynie pd warunkiem, że będzie idealnie dopasowany pod kątem rozmiaru. Naszyjniki i łańcuchy bardzo krótkie są polecane przede wszystkim do stylizacji nieformalnych. Dzięki nim można podkreślić szczupłą i długą szyję. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku łańcuchów bardzo długich. Ozdoby odpowiednie do eleganckich, wyjściowych stylizacji powinny być średniej długości. Warto jest zadbać o to, żeby grubość łańcucha była dostosowana do budowy naszego ciała (panie wysokie o mocnej budowie ciała wyglądają lepiej w biżuterii masywnej, kobiety drobne – wręcz przeciwnie).

Najmodniejsze naszyjniki i łańcuchy damskie w sezonie wiosenno-letnim

W sezonie wiosenno-letnim bardzo modne są naszyjniki wykonane ze stali szlachetnej. Biżuteria ta może posiadać dodatkowe ozdoby w postaci medalionów (te większe świetnie sprawdzą się pod grawer), kłódek, monet antycznych, krzyży i medalików, półksiężyców, kotwic, róży wiatrów, sterów, dużych pereł o nieregularnym kształcie. Naszyjniki i łańcuchy można nosić samodzielnie, a także łączyć z inną biżuterią. Jeżeli chcemy możemy połączyć w jednej stylizacji ozdoby wykonane ze złota, srebra, a także czarnej stali szlachetnej.