Filtry

Białe naszyjniki męskie

Naszyjniki męskie w kolorze białym cieszą się współcześnie coraz większym zainteresowaniem. Białe naszyjniki przyciągają spojrzenia, a jednocześnie pasują do wielu stylizacji. W zależności od upodobań możemy wybrać biały naszyjnik bez ozdób lub z atrakcyjnymi zawieszkami.

Białe naszyjniki męskie – co mamy do wyboru

Białe naszyjniki męskie to biżuteria, która jest wykonana z kamieni naturalnych takich jak na przykład howlit, biały turkus, kwarc. Nowością na rynku są białe naszyjniki męskie wykonane z pereł hodowlanych o regularnym lub nieregularnym kształcie. Dłuższe białe naszyjniki nie posiadają zapięć – można je zakładać przez głowę. Natomiast modele krótsze posiadają zapięcia wykonane z solidnej stali szlachetnej. Biały naszyjnik z pereł lub kamieni naturalnych sam w sobie jest ozdobą, jednak możemy zdecydować się na model z dodatkowymi beadsami, stalowymi kulkami lub zawieszkami. W tym sezonie naszyjniki męskie często zdobione są zawieszkami z motywami zwierzęcymi (na przykład głowa lwa), motywami morskimi (stery, kotwice, róże kompasowe), czaszkami, herbami, antycznymi monetami lub motywami religijnymi (warto pamiętać, że motywy religijne są przez producentów biżuterii traktowane wyłącznie jako ozdoby).

Do jakich męskich stylizacji pasują białe naszyjniki męskie

Białe naszyjniki męskie pasują przede wszystkim do stylizacji casualowych. Możemy założyć je do dżinsów i marynarki, bluzy, skórzanej kurtki czy nawet dresów. Biżuteria tego typu świetnie sprawdzi się latem, gdyż biały kolor znakomicie podkreśla opaleniznę. Tego typu naszyjniki są także świetnym dodatkiem na imprezę. Możemy pokusić się o założenie białego naszyjnika do garnituru, jednak musimy zdawać sobie sprawę, że taka stylizacja stanie się automatycznie mniej elegancka (nie jest to dobry wybór do pracy, w której obowiązuje nas ścisły dress code) – czasami zależy nam, żeby uzyskać taki efekt.

Czym się kierować przy wyborze białego naszyjnika męskiego?

Wybierając biały naszyjnik męski musimy zadać sobie pytanie z czym będziemy nosić tego typu biżuterię. Jeżeli nie mamy w swojej szafie odpowiednich ubrań, zastanówmy się czy taki dodatek do dobry wybór. Jeżeli uznamy, że biały naszyjnik pasuje do naszego stylu, powinniśmy wybrać biżuterię w odpowiednim rozmiarze. Naszyjnik nie może być zbyt długi, ani za krótki. W przypadku, gdy mamy alergię na metal, a interesujący nas naszyjnik zawiera metalowe elementy, wybierzmy model wykonany z kamieni i hipoalergicznej stali szlachetnej.