Filtry

Naszyjniki męskie z czaszką

Naszyjniki z czaszką należą obecnie do bardzo popularnej męskiej biżuterii. Czaszka to symbol kontrowersyjny, który kojarzy się ze śmiercią i kruchością ludzkiego życia, ale nie tylko. Naszyjniki z czaszką przyciągają spojrzenia i pozwalają mężczyznom wyróżnić się z tłumu. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się kupić naszyjnik z tym symbolem?

Czaszka w męskiej biżuterii

Czaszki są popularnymi motywami w biżuterii dla panów. W naszej kulturze kojarzą się one z kruchością życia, sugerują, że nic nie jest trwałe i wszystko przemija. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że w innych kulturach symbol ten może być postrzegany w zupełnie odmienny sposób. W Meksyku święto zmarłych jest obchodzone radośnie, dlatego czaszka – jego symbol jest postrzegana bardzo pozytywnie. Czaszki zdobi się tam kwiatami i maluje różnobarwnymi farbami. Współcześnie czaszka w biżuterii męskiej może symbolizować również odwagę, siłę, tajemniczą stronę ludzkiej natury. Niezależnie jak interpretujemy ten symbol, możemy mieć pewność, że naszyjniki z czaszkami będą wzbudzały wiele emocji.

Modne naszyjniki z czaszką/h2> Projektanci biżuterii w tym sezonie proponują nam naszyjniki z czaszką wykonane z rozmaitych materiałów. Warto zwrócić uwagę między innymi na naszyjniki w postaci łańcuszka z wysokogatunkowej stali szlachetnej (w kolorze srebrnym, złotym, a nawet czarnym) i zawieszki z czaszką w tym samym kolorze. Do stylizacji rockowych będą pasowały naszyjniki z czaszką na czarnym, plecionym rzemieniu. Bardzo efektownie prezentują się naszyjniki z czaszką wykonane z lawy wulkanicznej lub kamieni naturalnych (na przykład onyksów lub hematytów). Nowością jest łączenie w męskiej biżuterii czaszek i pereł (elementy te kontrastują ze sobą, dlatego przyciągają tym większą uwagę).

Jak wybrać idealny naszyjnik z czaszką?/h2> Zanim zdecydujemy się na zakup naszyjnika z czaszką, koniecznie dobrze się zastanówmy z czym będziemy nosić tego typu biżuterię. Unikajmy kupowania ozdób pod wpływem impulsu, tylko dlatego, że dobrze wyglądają na zdjęciach. Naszyjnik z czaszką powinien pasować do naszych codziennych stylizacji. Mężczyźni, którzy preferują elegancki, minimalistyczny styl będą się dobrze czuli w naszyjnikach wykonanych w całości ze stali szlachetnej. Tego typu naszyjniki powinny być średniej długości (trzeba je zakryć koszulą), a ozdoby w postaci czaszek nie powinny być zbyt duże i ciężkie (w przeciwnym wypadku ich noszenie będzie mało komfortowe). Do casualowych i rockowych stylizacji będą pasowały naszyjniki z perłami, kamieniami naturalnymi i lawą wulkaniczną. Oprócz czaszki mogą posiadać dodatkowe ozdoby – na przykład bogato zdobione beadsy.

Naszyjniki z czaszkami z wysokogatunkowej stali szlachetnej

Najmodniejsze naszyjniki z czaszkami są obecnie bardzo często w całości lub częściowo wykonane z wysokogatunkowej stali szlachetnej (nazywanej także stalą chirurgiczną lub stalą nierdzewną) w kolorze złota, srebra lub czerni. Surowiec ten ma wiele zalet. Przede wszystkim może być noszony przez osoby uczulone na metal (stal chirurgiczna jest całkowicie neutralna dla ludzkiego ciała). Naszyjniki ze stali prezentują się równie atrakcyjnie co biżuteria wykonana ze srebra lub złota. Ich dodatkową zaletą jest zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne (co sprawia, że nawet po wielu latach użytkowania nie widać na nich zarysowań) i niszczące działanie wilgoci (jeżeli naszyjnik jest w całości wykonany ze stali możemy się w nim nawet wykąpać).