Filtry

Koraliki Męskie na szyję

Koraliki męskie na szyję to biżuteria, która pasuje przede wszystkim do nieformalnych, codziennych stylizacji. Naszyjniki takie często wykonane są z lawy wulkanicznej (jest ona bardzo popularnym elementem męskiej biżuterii), choć spotkamy też koraliki z jaspisu, onyksu, howlitu, magnezytu, a nawet pereł. Koraliki można nosić samodzielnie lub łączyć je z ozdobami wykonanymi ze stali szlachetnej. Popularne ozdoby w tym sezonie to monety antyczne, czaszki, róża wiatrów, beadsy, krzyże (traktowane tylko jako elementy dekoracyjne).

Koraliki na szyję ozdobą casualowych stylizacji

Koraliki męskie na szyję to popularny dodatek do casualowych stylizacji. Biżuteria tego typu cieszy się zainteresowaniem o każdej porze roku. Może być noszona samodzielnie, a także jako dodatek do innych naszyjników. Jak wybrać idealne koraliki na szyję?

Naszyjniki z koralikami dla mężczyzn lubiących wyróżniać się w tłumie

Efektowne naszyjniki z koralikami nadają niepowtarzalnego charakteru każdej męskiej stylizacji. Tego typu biżuteria jest bardzo efektowna, dlatego zazwyczaj nosi się ją na wierzchu (koraliki na szyję często są dość krótkie, a przez to dobrze widoczne). W wielu wypadkach jest ona wykonana z lawy wulkanicznej (bardzo popularny surowiec wykorzystywany do wyrobu męskiej biżuterii). Spotkamy się także z naszyjnikami wykonanymi z kamieni naturalnych – na przykład holwitu, onyksu, magnezytu, jaspisu, lapisu lazuli. W tym sezonie na rynku pojawiły się naszyjniki dla mężczyzn z perłami (które do tej pory były zarezerwowane tylko dla biżuterii damskiej).

Koraliki na szyję mogą być noszone samodzielnie lub łączone z różnego typu ozdobami (możemy łączyć je na przykład z dłuższymi łańcuszkami wykonanymi ze stali szlachetnej). Do popularnych elementów ozdobnych, po które sięgają producenci tego typu biżuterii są beadsy, krzyże (motywy religijne są tu traktowane tylko i wyłącznie w charakterze dekoracyjnym), róże wiatrów, monety antyczne, czaszki, a nawet nieśmiertelniki (na których można wykonać grawer).

Wszystkie naszyjniki posiadają wygodne zapięcia wykonane z hipoalergicznej stali chirurgicznej (jest ona surowcem bezpiecznym nawet dla osób uczulonych na metale).

Do czego założyć naszyjniki z koralikami?

Naszyjniki z koralikami nosi się przede wszystkim z codziennymi, niezobowiązującymi stylizacjami, choć niektórzy mężczyźni decydują się na łączenie ich z eleganckim garniturem. Takie połączenie ma sens, gdy chcemy, żeby stylizacja wydawała się mniej formalna (a jednocześnie nie jesteśmy ograniczeni przez dress code w swojej pracy).

Jak wybrać idealne koraliki męskie na szyję?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych koralików zadajmy sobie pytanie, z czym będziemy je nosić. Warto jest wybrać taką ozdobę, która będzie pasowała do większości naszych stylizacji (w przeciwnym wypadku jest mało prawdopodobne, że będziemy ją nosić). Koraliki na szyję muszą mieć również odpowiednią długość – nie mogą być ani za długie, ani zbyt krótkie. Jeżeli nie możemy znaleźć biżuterii w swoim rozmiarze, istnieje możliwość wykonania jej na zamówienie.