Filtry

Zielone naszyjniki męskie

Zielone naszyjniki to biżuteria wybierana przez mężczyzn w każdym wieku, dla których ważnymi wartościami są życie w harmonii i kontakt z naturą. Zielony to kolor wolności, nadziei i uzdrowienia. Umiejętnie dobrany, zielony naszyjnik jest w stanie ożywić niejedną stylizację. Jakie zielone naszyjniki są modne w tym sezonie? Jak wybrać idealny zielony naszyjnik dla siebie i jako upominek?

Zielone naszyjniki – co oferują nam producenci biżuterii

Modne zielone naszyjniki męskie zazwyczaj wykonane są z kamieni naturalnych. Mogą mieć postać korali, zawieszki na metalowym łańcuszku, rzemienia czy nawet bawełnianego sznurka. Możemy zdecydować się na zielony naszyjnik bez żadnych ozdób lub model bogato zdobiony. Wśród mężczyzn w każdym wieku popularnością cieszą się zielone naszyjniki z zawieszkami (na przykład w postaci motywów zwierzęcych, motywów morskich czy motywów religijnych), a także z nieśmiertelnikami czy innymi ozdobami, na których można wykonać grawer.

Z czym nosić zielone naszyjniki?

Styliści radzą, żeby nosić zielone naszyjniki przede wszystkim z casualowymi i sportowymi stylizacjami. Biżuterię tego typu można nosić samodzielnie lub łączyć z innymi dodatkami (na przykład naszyjnikami w kolorze srebrnym, złotym, brązowym czy czarnym).

Jak kupić idealny zielony naszyjnik męski na prezent?

Zielony naszyjnik można kupić na prezent dla bliskiego nam mężczyzny, pod warunkiem, że lubi on kolor zielony i będzie miał z czym nosić tego typu biżuterię. Pamiętajmy, że zielony naszyjnik męski musi być dopasowany pod kątem rozmiaru (na prezent dobrze sprawdzają się zielone naszyjniki z łańcuszkiem umożliwiającym regulację długości). Gdy biżuteria ta posiada metalowe elementy, a my nie mamy pewności czy mężczyzna, którego zamierzamy obdarować nie jest uczulony na metal – wybierajmy naszyjniki wykonane z hipoalergicznej stali szlachetnej. Stal szlachetna jest surowcem bardzo efektownym (prezentuje się równie atrakcyjnie co złoto i srebro), a równocześnie w pełni bezpiecznym dla alergików.

Czym się kierować przy zakupie zielonego naszyjnika dla siebie?

Jeżeli podobają się nam zielone naszyjniki i mamy z czym nosić taką biżuterię, zastanówmy się nad surowcem, z którego ozdoba ma być wykonana. Gdy chcemy, żeby zielony naszyjnik służył nam przez długie lata, koniecznie zastanówmy się nad modelem posiadającym powierzchnię do grawerowania. Jeśli zależy nam na wyeksponowaniu zielonego naszyjnika – wybierzmy model krótszy (przy czym pamiętajmy, że nie może być on nadmiernie opinający).