Filtry

Złote naszyjniki męskie

Złote naszyjniki męskie są modne od wielu sezonów i wszystko wskazuje na to, że sytuacja ta nie zmieni się w najbliższej przyszłości. Naszyjniki z żółtego złota polecane są szczególnie panom o ciepłym typie kolorystycznym. Ponadczasowe złoto będzie odpowiednie dla mężczyzn w każdym wieku, preferujących różne style ubierania się.

Najmodniejsze złote naszyjniki męskie

Projektanci biżuterii proponują nam złote naszyjniki męskie w postaci łańcuszków i łańcuchów. Grubsze łańcuchy można nosić samodzielnie. Cieńsze natomiast znakomicie prezentują się z zawieszkami. Do popularnych zawieszek zaliczamy przede wszystkim krzyże, medaliki, nieśmiertelniki, róże wiatrów, kompasy, kotwice, czaszki, herby, monety antyczne czy beadsy. W tym sezonie bardzo modne są naszyjniki, które łączą złoto i elementy wykonane z innych materiałów – na przykład skóry naturalnej, kamieni naturalnych, rzemienia, bawełnianego sznurka, lawy wulkanicznej czy nawet pereł.

Do czego pasuje złoty naszyjnik męski?

Niewątpliwym atutem złotych naszyjników męskich jest fakt, że pasują one do wszystkiego. Odpowiednio dobrany złoty naszyjnik męski będzie znakomitym dodatkiem do garnituru, dżinsów, a nawet dresów. Biżuteria tego typu idealnie komponuje się ze stylizacjami zimowymi i letnimi. Jeżeli chcemy, możemy nosić złote naszyjniki samodzielnie. Mężczyźni, którzy lubią, gdy ich biżuteria przyciąga spojrzenia, mogą pozwolić sobie na założenie więcej niż jednego złotego naszyjnika lub połączenie złotego naszyjnika z dodatkami wykonanymi z innych materiałów. Gdy zakładamy więcej niż jeden naszyjnik, wybierzmy biżuterię o różnej długości i grubości – dzięki temu uzyskamy bardzo ciekawy efekt. Złote naszyjniki ze stali szlachetnej – czy warto? Złoto jest surowcem kosztownym, a do tego nie pozbawionym wad. Jest ono dość miękkie, przez co podatne na uszkodzenia mechaniczne. Alternatywą dla naszyjników męskich z czystego złota jest biżuteria wykonana ze stali szlachetnej w złotym kolorze. Stal jest efektowna, bardzo wytrzymała, a ponadto bezpieczna dla osób mających alergię na metal.

Wybór złotego naszyjnika na prezent

Złoty naszyjnik męski z pewnością sprawdzi się jako upominek dla mężczyzny w każdym wieku. Gdy chcemy, żeby nasz prezent był wyjątkowy i zapamiętany na długie lata, zdecydujmy się na naszyjnik z powierzchnią do grawerowania (na przykład złoty naszyjnik z nieśmiertelnikiem). Grawerem może być zarówno rysunek jak i napis. Pamiętajmy, że złoty naszyjnik męski musi być idealnie dobrany pod kątem rozmiaru.