Filtry

Naszyjniki męskie z kotwicą

Naszyjniki męskie z kotwicą należą obecnie do najchętniej wybieranych dodatków do męskich stylizacji. Efektowna kotwica to biżuteria nie tylko dla miłośników żeglarstwa. Symbolizuje ona bezpieczeństwo, wierność, pewność siebie, stateczność i zwycięstwo. Stylowe naszyjniki męskie z kotwicami wykonane są z hipoalergicznej stali szlachetnej – metali, który prezentuje się doskonale, a dodatkowo charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niszczące działanie wilgoci. 

Naszyjniki męskie z kotwicą – stylowe dodatki dla mężczyzn w każdym wieku

Kotwica to bardzo lubiany motyw w biżuterii męskiej. Symbolizuje ona bezpieczeństwo, stateczność, pewność siebie, czy zwycięstwo. Dodatki z kotwicą wyglądają niebanalnie, przyciągają uwagę, dobrze komponują się z wieloma stylizacjami.

Biżuteria z kotwicą w wielu odsłonach

Naszyjniki z kotwicami wykonane są najczęściej ze srebrnej lub czarnej stali nierdzewnej. Kotwice mogą być różnej wielkości, mieć różne kształty. Najczęściej są one ozdobami samodzielnymi. Spotkamy się również z biżuterią, w której kotwica jest dodatkiem do nieśmiertelnika. Mężczyźni zainteresowani naszyjnikami z kotwicami mogą wybierać spośród kotwic na łańcuszku lulkowym, łańcuszku typu kostka, sznurku, a nawet rzemieniu. Naszyjniki na rzemieniach są zazwyczaj krótsze, co sprawia, że ozdoba jest widoczna przez cały czas (z tego względu są one wybierane przede wszystkim do stylizacji nieformalnych). Większe kotwice mogą zostać wykorzystane jako powierzchnia pod grawer.

Naszyjniki męskie z kotwicą – do jakich stylizacji można je zakładać

Efektowne naszyjniki męskie z kotwicami są doskonałym dodatkiem do stylizacji nieformalnych – codziennych lub sportowych. Będą odpowiednie dla panów w każdym wieku. Srebrne lub czarne kotwice pasują do wszystkiego, dlatego można zakładać je do ubrań w dowolnym kolorze. Mężczyźni mogą zakładać je także do pracy, pod warunkiem, że nie obwiązuje ich ścisły dress code (gdzie wyrazista biżuteria jest niedozwolona). W sytuacji, gdy ne chcą rezygnować ze swojego ulubionego naszyjnika nawet gdy zakładają garnitur, powinni zdecydować się na kotwicę na długim, stalowym łańcuszku – taką biżuterię na czas pracy można zasłonić koszulą.

Naszyjniki męskie z kotwicą – jak je nosić

Modne naszyjniki z kotwicami nadają się do noszenia na wiele sposobów. Taka biżuteria będzie doskonale prezentowała się samodzielnie. Można również połączyć ją z innymi dodatkami (na przykład bardzo modnymi w tym sezonie motywami religijnymi lub nieśmiertelnikami). Panowie, którzy kupują biżuterię męską po raz pierwszy nie powinni przesadzać z ilością i wielkością ozdób. Lepiej jest wybrać jeden naszyjnik z niewielką kotwicą, który nie będzie szczególnie rzucał się w oczy. Założenie biżuterii stonowanej, pasującej do większości stylizacji, sprawi, że będziemy czuć się swobodnie, a nie śmiesznie. Z czasem, gdy przyzwyczaimy się do biżuterii i uznamy, że jedna kotwica to dla nas stanowczo za mało, będziemy mogli zacząć eksperymentować z kolejnymi dodatkami.