Filtry

Naszyjniki z kamieniami

Naszyjniki z kamieniami to biżuteria, która sprawdzi się na każdą okazję i może być noszona każdej porze roku. Kamienie naturalne wyglądają bardzo okazale, a dodatkowo zdaniem niektórych mogą oddziaływać na nasze zdrowie i samopoczucie. W tym sezonie projektanci biżuterii przygotowali dla nasz szeroki wybór kolczyków z onyksami, hematytami, agatami, jadeitami, kwarcem, amazonitem, turkusem, labradorytem i innymi wyjątkowymi kamieniami. Bardzo modne jest połączenie kamieni naturalnych z wysokogatunkową stalą szlachetną.
Na zakup stylowych naszyjników z kamieniami decydują się obecnie panie w każdym wieku. Biżuteria tego typu przypadnie do gustu zarówno minimalistkom, jak i kobietom, które lubią, gdy ich dodatki przyciągają spojrzenia. Umiejętnie dobrany naszyjnik z kamieniami może poprawić nasz nastrój, a także sprawić, że nasze stylizacje nabiorą niepowtarzalnego charakteru.

Oferta naszyjników z kamieniami

Kobiety zainteresowane zakupem naszyjników z kamieniami, w tym sezonie mają z czego wybierać. Bardzo modne są między innymi bryłki szlifowanych kamieni (różne rodzaje) na cienkich łańcuszkach wykonanych ze stali szlachetnej. Inną propozycją są naszyjniki z koralików wykonanych z onyksów lub hematytów, które posiadają ozdoby ze stali szlachetnej (mogą być to zawieszki, dekoracyjne zapięcia, a także metalowe kulki i beadsy). Możemy wybierać spośród naszyjników o różnej długości. Modele krótsze często posiadają dodatkowe łańcuszki umożliwiające regulację ich rozmiaru.

Jak nosić naszyjniki z kamieniami?

Naszyjniki z kamieniami można nosić na wiele sposobów. Dla minimalistek są one zazwyczaj jedyną biżuterią. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby łączyć naszyjniki z kamieniami z łańcuszkami wykonanymi ze stali szlachetnej, perłami, rzemieniami i innymi ozdobami. Pamiętajmy, że naszyjnik z kamieniami musi pasować do naszej stylizacji, a także do okazji. Zdecydowanie większy wybór mają kobiety preferujące niezobowiązujący, casualowy styl. Mogą one pozwolić sobie na założenie dowolnego naszyjnika, a także mieszanie ze sobą biżuterii wykonanej z rozmaitych materiałów. W przypadku, gdy szukamy naszyjników do pracy, gdzie obowiązuje nas ścisły dress code – najbezpieczniej jest stawiać na dekoracje subtelne i eleganckie. Najlepiej gdy kamienie naturalne są wówczas w stonowanych kolorach (bardzo elegancko prezentują się między innymi onyksy, hematyty i kryształy górskie).

Jak wybrać odpowiedni naszyjnik dla siebie?

Idealny naszyjnik z kamieniami to taki, który jest znakomicie dopasowany pod kątem rozmiaru, a dodatkowo zawiera kamienie, które się nam podobają. Pamiętajmy, że nie warto jest wybierać kamieni kierując się tylko i wyłącznie modą. Żeby biżuteria taka pozytywnie oddziaływała na nasze zdrowie i samopoczucie – kamienie powinny przyciągać naszą uwagę. Warto również zwrócić uwagę na metalowe elementy – powinny być one wykonane z wysokogatunkowej stali szlachetnej (jest ona obecnie dostępna w wielu wariantach kolorystycznych). Jest to szczególnie zalecane, gdy mamy alergię na metal (wówczas tylko stal chirurgiczna będzie dla nas w pełni bezpieczna).