Filtry

Dla kogo
więcej >
Dodatkowe
więcej >
Kamień
więcej >
Kategoria
więcej >
Kolekcja
więcej >
Motyw
więcej >

Obrączki dla par

 Obrączki dla par to wyjątkowa biżuteria, która tradycyjnie miała podkreślać zawarcie związku małżeńskiego. Dziś również spełniają tą funkcję, jednocześnie dla wielu osób nie muszą wcale oznaczać sformalizowania związku. Efektowne obrączki ze stali nierdzewnej z matowym, błyszczącym lub satynowym wykończeniem cieszą się zainteresowaniem młodych par, często kupowane są jako prezent na walentynki, czy też ważnych rocznic. Obrączki znakomicie prezentują się samodzielnie, z powodzeniem można je łączyć z inną biżuterią.

 

Choć obrączki dla par pierwotnie oznaczały symbol zawarcia związku małżeńskiego, dziś ich noszenie jest sprawą o wiele bardziej indywidualną. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu obrączka musiała być złota (najlepiej wykonana ze złota wysokiej próby, ewentualnie platynowa), współcześnie klienci bardzo chętnie sięgają po dodatki wykonane z takich surowców jak choćby srebro, czy stal nierdzewna. Tradycyjne obrączki zazwyczaj były barwy złotej, w tej chwili projektanci biżuterii oferują nam ozdoby w różnych kolorach, wzorach, wykończeniach. Znajdziemy obrączki matowe, satynowe, a także intensywnie błyszczące. Zamiast tradycyjnego żółtego złota możemy zdecydować się na kolor srebrny, czarny, niebieski, różowe złoto i wiele innych. Obrączki dla par mogą być szerokie, wąskie, wypukłe, wklęsłe, klasyczne lub bogato zdobione (modne w tym sezonie są obrączki ażurowe). Bardzo popularne jest także łączenie w jednej obrączce różnokolorowych metali (na przykład srebra i złota).

Obrączki dostosowane do naszych potrzeb i upodobań

Współczesna moda pozwala parom bawić się obrączkami. Biżuterię tą wybierają obecnie osoby, które nie chcą (lub jeszcze nie chcą) sformalizować swojego związku. Dla niektórych obrączka jest po prostu symbolem bliskiej relacji, a nie koniecznie małżeństwa. Możemy nosić obrączki samodzielnie, łączyć po kilka obrączek na jednym palcu lub nosić je wspólnie z pierścionkami. Pary często decydują się na grawerowanie na obrączkach różnych napisów.

Jak wybrać idealne obrączki dla pary?

Kiedy zastanawiamy się nad zakupem obrączki, najważniejszy wydaje się jej rozmiar. Obrączka w żadnym wypadku nie powinna być zbyt mała. Lepiej jest wybrać model nieco większy (jest to szczególnie zalecane osobom mającym problem z obrzękami dłoni).


W tym sezonie bardzo modne są obrączki dla par wykonane z wysokogatunkowej stali szlachetnej. Warto po nie sięgać, gdyż są trwałe, prezentują się równie dobrze, co złoto i srebro. Ich największą zaletą wydaje się fakt, że są bezpieczne nawet dla osób z alergią na metale.