Filtry

Dla kogo
więcej >
Dodatkowe
więcej >
Kategoria
więcej >
Kolor
więcej >

Spinki do mankietów

Spinki do mankietów są luksusowym dodatkiem do wieczorowych stylizacji. Stały się one popularne w XIX wieku, gdy zastąpiono nimi guziki, którymi trudno było zapiąć mocno wykrochmalone koszule. Wybór spinek do mankietów jest współcześnie tak duży, że każdy mężczyzna znajdzie model podkreślający jego indywidualny styl. Designerskie spinki wykonane z hipoalergicznej stali nierdzewnej będą idealnym upominkiem dla Pana, który lubi wyglądać elegancko.

 

Choć spinek do mankietów używano już w dziewiętnastym wieku, wciąż chętnie sięgają po nie mężczyźni, którzy ubierają się elegancko. Często stanowią one jedyną biżuterię, na którą decyduje się mężczyzna. Dzięki różnorodnym spinkom może on podkreślić swój indywidualny styl. Dodatkowo efektowne spinki mogą sprawić, że nawet bardzo prosty i elegancki outfit będzie jedyny w swoim rodzaju. 

 

Spinki do mankietów pierwotnie zastępowały guziki, gdyż przy ich pomocy łatwiej było zapiąć sztywne, wykrochmalone koszule. Współcześnie tego typu problem z koszulami już nie istnieje, jednak spinki do mankietów wciąż należą do nieodzownych gadżetów eleganckiego mężczyzny. Żeby dodatki te interesująco się prezentowały, nie muszą wcale być wykonane ze szlachetnych metali i drogocennych kamieni (nie zawsze jest to oznaką dobrego smaku). Równie dobrze można zdecydować się na eleganckie gadżety z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wybór spinek ze stali nierdzewnej jest obecnie tak duży, że każdy mężczyzna z pewnością znajdzie model odpowiedni dla siebie. Możemy zdecydować się na spinki proste lub bogato zdobione. Część tego typu akcesoriów umożliwia wykonanie graweru, dzięki czemu łatwo je spersonalizować.

Idealne spinki do mankietów

Dla każdego mężczyzny idealne spinki do mankietów będą wyglądały inaczej. Panowie ceniący sobie minimalizm chętnie wybierają spinki proste, pozbawione zbędnych ozdób. Osoby, którym z minimalizmem nie po drodze mogą się zdecydować na spinki w ciekawych kształtach i kolorach (na przykład model w paski ze srebrnej i złotej stali szlachetnej). Przy wyborze spinek do mankietów należy wziąć pod uwagę wygląd garnituru – czy jest on bardzo elegancji, czy może utrzymany w stylistyce sportowej. Jeżeli zakładamy czarną koszulę, nie wybierajmy czarnych spinek, gdyż będą one mało widoczne (chyba, że nam na tym zależy). Zazwyczaj jednak ich celem jest zwracanie uwagi, podkreślenie stylizacji.

Spinki do mankietów prezentem dla każdego mężczyzny

Zaletą spinek do mankietów jest fakt, że możemy podarować je praktycznie każdemu mężczyźnie. Każdy bowiem niezależnie od tego jaki preferuje styl, musi od czasu do czasu ubrać się w garnitur. Idealnym upominkiem wydają się spinki posiadające powierzchnię do grawerowania. Można na nich wyryć życzenia, inicjały, sentencje, czy imiona ukochanych osób – nie ma tu żadnych reguł. Spinki do mankietów należą do dodatków odpowiednich dla mężczyzn w każdym wieku. Sprawdzą się więc jako podarunek na imieniny, czy Dzień Dziadka.